Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Dziecka i Festyn Rodzinny w Łaniętach

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.  (Jan Paweł II)

 

Dnia 4 czerwca Nadleśnictwo Kutno wraz  z wójtem Gminy Łanięta oraz p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury było organizatorem Dnia Dziecka połączonego z Festynem Rodzinnym.  Szereg atrakcji dla najmłodszych oraz ich rodziców został przygotowany w parku gminnym w Łaniętach.

Tego dnia najmłodsi mogli korzystać z takich atrakcji jak: warsztaty kreatywne, zabawy z animatorami, festiwal koloru itp.

 

Nie zabrakło również atrakcji przygotowanych bezpośrednio przez pracowników Nadleśnictwa między innymi edukacji leśnej poprzez zabawę i rozrywkę, konkury leśne z nagrodami.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko degustacyjne produktów pochodzących ze sklepu DOBRE Z LASU. Na stoisku otrzymaliśmy ogromną pomoc ze strony Pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Celem stoiska było promowanie lasu jako swoistej skarbnicy produktów które można wykorzystać do konsumpcji. Chcieliśmy uświadomić dzieci i rodziców, że las może być  użytkowany ubocznie.  Nasiona, owoce, igły, kora oraz rozmaite roślinności (trawy, kwiaty) są przetwarzane i wykorzystywane spożywczo. Stoisko promowało zdrową żywność z polskich lasów (dziczyzna, miody oraz płody runa leśnego), a także popularyzowało dzikie rośliny jadalne.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez Nadleśnictwo była maskotka Bociana Czarnego, która cieszyła się dużym powodzeniem i dostarczyła wielu pozytywnych emocji.