Lista aktualności Lista aktualności

Bieg i piknik na Arturówku

W niedzielę 3 lipca 2022 r. mogliście spotkać leśników podczas X Sztafetowego Maratonu Szakala w Łodzi J w ramach którego odbyły się także Mistrzostwa Służb Mundurowych Województwa Łódzkiego.

W biegu na terenie Lasu Łagiewnickiego wzięło udział 51 drużyn (x 7 osób = łącznie 357 osób!). Rywalizowały ze sobą sztafety 7-osobowe, z minimum dwoma kobietami w składzie. Trasa biegu poprowadzona została w terenie mieszanym, na dystansie maratonu, tj. 42 195 m. Drużyna leśników zajęła 30 miejsce w klasyfikacji wszystkich drużyn i 8 w kategorii Służb Mundurowych. Wynik drużyny to 3:02:29.

Gratululacje i podziękowania dla Drużyny RDLP w Łodzi, którą utworzyli:

Aleksandra Niciak – Nadleśnictwo Kolumna

Krzysztof Węglewski – Nadleśnictwo Łąck

Dariusz Anioł – Nadleśnictwo Opoczno

Tomasz Kamiński – Nadleśnictwo Poddębice

Izabela Randak – Nadleśnictwo Radomsko

Jacek Rygalik – Nadleśnictwo Radomsko

Szymon Nowak – Nadleśnictwo Spała

Organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy „Szakale Bałut Łódź”. Sztafetowy Maraton Szakala jest jedynym, rozgrywanym biegiem sztafetowym na terenie Łodzi. Oprócz biegu w tym dniu odbył się piknik rodzinny ze służbami mundurowymi, towarzyszący rywalizacji sportowej, w którym Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi wzięła udział jako Partner.

Każda edycja imprezy gromadzi na starcie kilkuset biegaczy z regionu, a pomysł włączenia w imprezę służb mundurowych wyszedł od uczestników biegu, którzy służą w różnych formacjach mundurowych. Ideą, która mu przyświecała była integracja funkcjonariuszy różnych służb, jak i budowanie poprzez sport pozytywnego wizerunku służb mundurowych.

Od kilku lat hasłem „Trenuj w lesie” Lasy Państwowe zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu w otoczeniu drzew, dlatego cieszymy się, że wzięliśmy udział w biegu także jako uczestnicy!

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie drużyny leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi do rywalizacji podczas tej niesamowicie pozytywnej imprezy oraz możliwość działania edukacyjnego!  Widok uśmiechniętych dzieci, które przyjechały do nas z Domu Dziecka nr 1 w Łodzi, w tym wielu dzieciaków ewakuowanych z Ukrainy, był dla nas największą nagrodą - było warto.

Dobro wraca!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom!