Asset Publisher Asset Publisher

XVI Turniej Piłki Nożnej

W dniu 11 sierpnia, korzystając z gościnności Dyrektora MOSiR – Pana Pawła Ślęzaka, na Stadionie miejskim w Kutnie odbył się XVI Turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora RDLP w Łodzi.

 

W turnieju uczestniczyło 8 drużyn z 9 nadleśnictw. W trakcie rozgrywek panowała sportowa atmosfera zarówno na boisku jak i wśród kibiców. Drużyny reprezentowały wysoki piłkarski poziom. Zwycięzcą turnieju została po raz drugi z rzędu drużyna z Nadleśnictw Kutno - Gostynin. Drugie miejsce po niezwykle widowiskowym finale przypadło drużynie z Nadleśnictwa Przedbórz, natomiast trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Nadleśnictwa Opoczno. Czwarte miejsce przypadło drużynie z Nadleśnictwa Brzeziny, która otrzymała nagrodę Fair Play ufundowaną przez Organizację Zakładową NSZZ Solidarność Pracowników Leśnictwa przy RDLP w Łodzi, piąte - drużyna z Nadleśnictwa Poddębice, szóste miejsce zajęli zawodnicy z Nadleśnictwa Skierniewice, na siódmym miejscu uplasowała się drużyna z Nadleśnictwa Bełchatów, natomiast zaszczytne ostatnie miejsce po ciężkiej rywalizacji przypadło kolegom z Nadleśnictwa Spała. Królem strzelców został zawodnik z Nadleśnictwa Przedbórz, Mateusz Rek (strzelił 11 bramek), tuż za nim uplasował się zawodnik drużyny Kutno – Gostynin, Łukasz Kaczmarek (strzelił 8 bramek), natomiast najlepszym bramkarzem okazał się Piotr Zdunek z Nadleśnictwa Poddębice.

Ponadto zgodnie z uchwałą Zarządu Głównego SITLiD Kolega Lech Kazuła, emerytowany nadleśniczy Nadleśnictwa Poddębice wyróżniony został Złotą Odznaką Honorową.

Turniej połączony był ze szkoleniem z zakresu przebudowy plantacji topolowych prowadzonej w naszym nadleśnictwie. Omówiono metody i problemy związane z przebudową plantacji topolowych w wieku 30-45 lat. Przebudowa była związana z wiekiem topoli oraz koniecznością dostosowania składu gatunkowego do siedliska. W ramach przebudowy sadzono pasami młode dęby uzupełnione w następnych nawrotach cięć sadzonkami modrzewia. Plantacje topolowe sadzone były z myślą o dużym przyroście drewna. Miały zapewnić szeroką bazę surowcową dla przemysłu papierniczego. W całym kraju sadzono różnego rodzaju odmiany i klony topoli aby poznać ich wymagania i wykorzystać te najlepiej przystosowane do warunków Polski. Na terenie nadleśnictwa Kutno średnia miąższość grubizny pozyskana z hektara prowadzonej przebudowy wyniosła ok. 350 m3. Stąd pytanie czy plantacje topolowe to jedynie zagrożenie? Czy może jest to pożądana, przyszłościowa rezerwa w aspekcie aktualnych potrzeb rynku drzewnego